Kryton

2. října 2008 v 18:28 |  Red Dwarf

JMÉNO: Kryton 2X4B 523P
Android s porouchaným programem
POVOLÁNÍ: práce všeho druhu
RODIČE: profesorka Mammetová a společnost Divadroid
STATUS: Matka Terezoid
ŽIVOTNÍ LÁSKA: zelená slizka Kamila
MILUJE: uklízení, film Casablanca
NESNÁŠÍ: Kochanskou, nepořádek, Hudzena 10, salátový dresink
VYBRANÉ PŘEZDÍVKY: Chachumbabu (Vykuk v plechovém rouše), Placatá hlava, Plechovej zmetek
ALTER EGO: Jake Buchar, šerif, Bongo, Sammy Bouchačka

Vždy poslušného a pilného robota osudově poznamenalo setkání s Listerem.
Koncem 23.století došlo k velkému rozvoji automatizace a společnosti začaly vyvíjet stále dokonalejší roboty. Série 3000, která byla vyrobena na Tchai-wanu se stala velmi neoblíbenou pro svou dokonalou podobnost s lidmi a proto byly nadále vyráběny roboti od lidí odlišní.
V roce 2296 byl vynalezen společností Infomax Data převratný vizuální systém verze IX.05, který je použitý i pro výrobu robotů série 4000.
V roce 2340 se profesorka Mametová, která pracovala pro společnost Diva Droid, rozešla se svým snoubencem, bioinženýrem Johnem Warburtenem. Jako pomstu stvořila novou sérii robotů 4000 k jeho obrazu - nafoukané, směšného vzhledu a popudlivého. Kromě Krytona mezi tyto roboty patřil také Able, se kterým se později Kryton setkal.
Kryton byl naprogramován jako služební robot a umisťován na kosmické lodi k potřebě posádce. Jednou z lodí byl Augustus, na které všichni zemřeli sešlostí věkem.
Jeho posledním působištěm byla Nova 5, na které došlo k nehodě a celá posádka zahynula. Kryton vyslal nouzový signál, který zachytil Červený trpaslík. Kryton se stal členem nové posádky Trpaslíka. Vzbouřil se proti rozkazům Rimmera a odjel na Listerově vesmírném motocyklu. Narazil do asteroidu a rozbil se na kousky.
Lister ho opravil, ale nedokázal už obnovit jeho původní osobnost. Kryton si vypěstoval charakterové vady a stal se nezávislým.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti muj blog?

Jo je hezky
Ujde to

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama