Červený trpaslík

2. října 2008 v 17:06 |  Red Dwarf
Co je úchylné na Červeném trapslíkovi? Všechno. Skoro všechno by mohla znít odpověď.
Rimmer Arnold J. BDP, SDP. (bronzový a stříbrný diplom za palvání): Rimmer je ujetý syn starého vojáka který chce mít z potomků velitele, a tudíž naprosto neshcopným Arnoldem upřímně opovrhuje. Jeho největší životní trapas je to co udělal ze hry lepší než život (jeho mimořádně ujeté choutky na rodinný život mu ze hry plnící všechna přání udělalo peklo o semetrice, spoustě příšerných fakanů, malém autě a sadistickém vymahači nezaplacených daní), psychoměsíc který se změnil v cosi podle Rimmerovy psychiky (temný les, bažina zoufalství, hroby dobrých vlastností jež Arnold nemá, kult černých kápí které přinášejí R. jako oběť velkému úchylu atd..) a polévka gazpacho, na kterou má rimmer tak strašné vzpomínky, že ji připomínal ještě když umíral (po pouhých 12ti letech služby byl pozvám ke kapitánovu stolu na večeři. Jako první chod byla polévka gazpacho. Rimmer ve své ignoranci samozřejmě nevěděl jak se servíruje, a tak si zavolal kuchaře, a seřval ho, že mu naservíroval studenou polévku, a všichni u stolu měli výbornou zábavu z pohledu na Rimmera Jícího horkou polévku gazpacho. Jeho životní láskou (jeden ze dvou sexuálních zážitků vůbec) je Yvonne McGruderová kterou sbalil na 12 minut (včetně doby kdy jedli pizzu) poté co měla otřes mozku. A po smrti jako hologram sbalil na hololodi Nirvanah Craneovou, která se do něj taktéž zamilovala, a dokonce byla ochotná se nechat vypnout, aby se Rimmerovi splnil jeho sen být v elitní posádce. Rimmer se kvůli ní tohoto snu vzdal aby mohla žít

Lister D. třetí technik: Lister je abnormálně neschopný hospodský povaleč, flink a nedělák. Skoro by se dalo říct, že podělá všechno na co sahne. Jako dítě byl nalezen pod kulečníkovým stolem, a dodnes z toho má komplexy. Jeho zájmy jsou chlast, kytara, ženský a ostrá jídla. Po Hollyho trapasu s novým pohonem se v paralelním vesmíru vyspal s Listerovou, a jelikož v tom vesmíru fungovala pohlaví opačně, tak otěhotněl a porodil dva zdravé hochy. Ti však museli být vráceni do svého domovského vesmíru. Jeho dalším potomkem je sám Dave Lister, kterého osobně odloží pod zmiňovaný kulečníkový stůl, aby zachoval kontinuitu vesmíru. (Z čehož vyplývá genetická divnost L. protože po pár cyklech spojení s Kočanskou musí vlastně být L. složen skoro 100% z genů K.) Nabourá kosmika, přijde o ruku, zachrání prezidenta Kennedyho, prostě Listerových trapasů jsou desítky. Lister je posledním žijícím člověkem ve vesmíru.

Kocour: Kocour je stvoření tak sobecké a povrchní až je to hanba. Jeho jedinými zájmy je dobře vypadat, jíst, a souložit. (bez ohledu na to že v okruhu mnoha světelných let není jediná kočka.) Když už doufá, že si vrzne neboť v paralelním vesmíru Lister, Rimmer i Holly naleznou své ženské protějšky, zjistí, že jeho protějškem je zablešený pes. Jeho jedinou kladnou vlastností je, že občas svým citlivým kočičím nosem cítí problémy dřív než se stanou.

Holly: Holografický počítač desáté generace. Je zabudován v lodi, plní funkci palubního počítače. Původně měl IQ 6000, ale za ty miliony let značně zblbnul. Po jeho vynálezu Hollyhopového pohonu je celá loď přenesena do paralelního vesmíru. H. propadne láskou svému protějšku Hilly a předělá svůj obraz podle ní. Později se vrátí ke své normální podobizně. (mimochodem jde o nejslavnějšího milovníka všech dob, Giacommo Cassanovu) Holyho trapasy pocházejí z jeho inteligence a pak například jde o jeho kanadský žertík Queega, kdy se prohlásí za náhradní počítač který přebírá velení na lodi, a jako takový donutí posádku makat..

Kryton (kryten): Kryton je android, ze série 4000, kterou navrhla profesorka Mammetová jako pomstychtivou parodii na svého snoubence poté co ji opustil. (Nafoukané, směšné a popudlivé.) Jde o roboty s domácím programem, používané k praní, žehlení, uklízení a mytí wc. Předtím než byl nalezen posádkou RD, sloužil na palubě lodi Nova 5. Nova havarovala, a kryton se mnoho let staral o dámy z její posádky, aniž by zaregistroval, že jsou mrtvé. Byl za toto chování Rimmerem označen jako elektronická podoba Normana Batese. (pro neznalé: pusťte si film psycho, ono vám to dojde) Kryton miluje když může žehlit a rovnat prádlo do hromádek, nesnáší nepořádek. Lister mu občas pomáhá s prádlem, tak že špinavé spodky obrátí naruby a nosí je další týdny. S pomocí Listera se Krytonovi podaří předělat svůj program a naučí se i lhát, podvádět a chovat se vulgárně. jeho hlavní trapas je v díle s Roztavení kdy na Rimmerův pokyn zvýší teplotu a všichni na planetě se roztaví, a po Listerově vyjmutí čipu svědomí a norem chování reaguje jeho náhradní hlava stylem: Má nervy v hajzlu a Přivedl jste svět na pokraj zkázy, okurčičku?

Kočanská: Kristina Kochanská, v normálním světě RD tři miliony let mrtvá, přeběhla k posádce z reality kde byl hologram Lister, a ona se zachránila ve stázi. Listerova láska, touží ležet na ní, a pohybovat se nahoru a dolů, jak to dělají lidi když je jim tak příjemně. Ona však s L. z tohoto vesmíru nechce souložit, ale jen jeho genetický materiál a vrátit se zpátky. Listerovi poté dojde, jak to vlastně je s jeho původem, a na poslední chvíli jí přesvědčí, aby zůstala. (A zachrání ji život.) K. neustále štve Krytona svým ženským smyslem pro nepořádek, a Kryton jí žehlí košíčky podprsenky na své hlavě. Jejím největším trapasem je když v dílu Zkouška Kanálem bije krytona francouzákem po hlavě.

A to je asi tak vše.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se ti muj blog?

Jo je hezky
Ujde to

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama